Zaloguj
     
Wychowanie fizyczne PDF Drukuj Email
środa, 03 marca 2010 10:38
Rola wychowania fizycznego w rewalidacji uczniów z niepełnosprawnością umysłową. Uczniowie uczęszczający na zajęcia z wychowania fizycznego mają możliwość doskonalenia się w wybranych dyscyplinach sportowych, a także przygotowania do udziału w międzyszkolnych zawodach i turniejach. Podczas zajęć kształtowane są u uczniów umiejętności pożytecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz współpracy w grupie, a także poczucia odpowiedzialności za współćwiczących i postawa zdrowej rywalizacji z poszanowaniem zasady „fair – play”. Zajęcia wpływają korzystnie na rozwój osobowości chłopców i dziewcząt, wyrabiają pozytywne cechy charakteru przydatne w różnych sytuacjach życiowych (zaradność, koleżeńskość, systematyczność). Uczniowie klas młodszych biorą udział w grach i zabawach, na zajęciach tych kształcą umiejętności koordynacyjne, od najmłodszych lat zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa. Uczestnictwo w zajęciach wpływa na upowszechnienie kultury fizycznej wśród uczniów. Bogate i zróżnicowane w formach zajęcia poszerzają ofertę edukacyjną szkoły.
 
 

Licencje

Powyższa strona, jak i każdy z jej elementów podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo autorskie. Korzystanie z artykułów, zdjęć oraz innych dokumentów publikowanych w serwisie bądź dokonywanie ich opracowań wymaga zgody wydawcy.

Stopka informacyjna

Licznik odwiedzin
Dzień:0
Miesiąc:96
Rok:96
Ogółem:47308

Zasady korzystania

Dane i informacje zawarte w tym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wydawca - Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy lub nieaktualne informacje zawarte w serwisie.
sinc@interia
/* */

Używamy plików Cookies i podobnych technologii wyłącznie w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych w naszej polityce prywatności.

EU Cookie Directive Module Information