Zaloguj
     
Niusy bieżące
Na stulecie niepodległości - spacerkiem przez historię Polski PDF Drukuj Email
W bieżącym roku szkolnym realizujemy w szkole projekt edukacyjno-wychowawczy pt."Na stulecie niepodległości - spacerkiem przez historię Polski".
W jego ramach 03 października 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole 74 rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego. Uczniowie wspólnie z opiekunami przygotowali poranek literacko-muzyczny pt. "Wojna w oczach dziecka". Zaprezentowali w ramach konkursu pięknego czytania fragmenty powieści Joanny Papuzińskiej pt. "Asiunia". Elementem scenografii były prace plastyczne wykonane przez dzieci.
Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem zrealizowali zadania pierwszego etapu projektu. Brawa dla nich!
 
 
 
 
 
Rajd Turystyczny w żółtych płomieniach liści... PDF Drukuj Email

29 września 2018r. uczniowie naszej szkoły już po raz drugi w tym roku szkolnym wyruszyli odkrywać nowe szlaki turystyczne naszego województwa. Tym razem wędrowali Lasem Łagiewnickim, doliną rzeki Bzury i dotarli do Miasta Tkaczy - Zgierza. Trasa liczyła 7 km i zaprawionym w wędrówce turystom nie sprawiła większych trudności.

Z relacji uczestników...

Podziwialiśmy piękne jesienne krajobrazy Łagiewnik, leśnych stawów, mokradeł rzeki. Po krótkim odpoczynku i II śniadaniu dotarliśmy do Parku Kulturowego Miasto Tkaczy. Tam czekały na nas kiełbaski z grilla i wystawa Starych Zabawek. Pełni wrażeń wróciliśmy do Łodzi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe rajdy.

Do zobaczenia na trasie... 

 
Turyści na trasie PDF Drukuj Email
Sezon turystyczny w naszej szkole został rozpoczęty.
W sobotę 15 września uczniowie uczestniczyli w Rajdzie Czterech Kultur pod hasłem „Kobiece wątki”. W wyznaczonych punktach na trasie rajdu czekali na nas przewodnicy PTTK, którzy opowiadali o kobietach, związanych z naszym miastem. Mieliśmy okazję wejścia do  podziemi Kościoła Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym, gdzie jest pochowana Stanisława Leszczyńska. Z Łodzią była związana również Agnieszka Osiecka. Poznaliśmy także Marylę Biedermann i jej patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej. Podczas 7 kilometrowej wędrówki odwiedziliśmy wiele miejsc związanych z kobietami.
 
 
 
 
 
 
 
Witamy rok szkolny 2018/2019 PDF Drukuj Email

Z nadzieją i radością uczniowie naszej szkoły pojawili się w jej murach 3 września 2018r., aby powitać rok szkolny 2018/2019. Wszystkich zebranych powitała opiekunka Samorządu Uczniowskiego. Odczytała list Rzecznika Praw Dziecka, skierowany do rozpoczynających naukę uczniów. Pani Dyrektor Ilona Sałacińska życzyła natomiast całej społeczności szkolnej samych sukcesów na trudnej drodze w przekazywaniu i zdobywaniu wiedzy.  

 
Podsumowanie projektu gimnazjalnego PDF Drukuj Email

Klasa II gimnazjum realizowała w roku 2017/2018 projekt gimnazjalny - "Galeria wielkich łodzian - Artur Rubinstein i Marek Edelman". W ramach działań projektowych uczniowie:

  • gromadzili informacje o bohaterach projektu
  • uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Historii Łodzi
  • zwiedzili wystawę fotografii rodzinnych Artura Rubinsteina
  • uczestniczyli w spotkaniu z córkami pianisty - Ewą i Aliną Rubinstein w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
  • obejrzeli filmy biograficzne, ukazujące dokonania bohaterów
  • poznali artefakty pozostałe po słynnych łodzianach w ich gabinetach w muzeum
  • wędrowali śladami bohaterów po Łodzi
  • przygotowali w zespołach projektowych prezentacje multimedialne na temat obu postaci 
14 czerwca 2018r. uczestnicy projektu zaprezentowali efekty swojej pracy społeczności szkolnej.
 
Listy do Ireny Sendlerowej PDF Drukuj Email
13 czerwca 2018r. uczestnicy projektu edukacyjnego "Opowieści i Irenie Sendlerowej" spotkali się w siedzibie Widzewskich Domów Kultury na rozstrzygnięciu konkursów projektowych. Nasze uczennice: Ala, Gabrysia i Olga wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Literackim "List do Ireny Sendlerowej". Brawa za odwagę i wyobraźnię!
  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Licencje

Powyższa strona, jak i każdy z jej elementów podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo autorskie. Korzystanie z artykułów, zdjęć oraz innych dokumentów publikowanych w serwisie bądź dokonywanie ich opracowań wymaga zgody wydawcy.

Stopka informacyjna

Licznik odwiedzin
Dzień:2
Miesiąc:132
Rok:1576
Ogółem:48788

Zasady korzystania

Dane i informacje zawarte w tym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wydawca - Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy lub nieaktualne informacje zawarte w serwisie.
sinc@interia
/* */

Używamy plików Cookies i podobnych technologii wyłącznie w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych w naszej polityce prywatności.

EU Cookie Directive Module Information