Zaloguj
     
Niusy
Zespół edukacyjno-terapeutyczny gimnazjum gotuje PDF Drukuj Email
Trwa w najlepsze nabywanie nowych umiejętności w zakresie gotowania i pieczenia u uczniów klasy ZET gimnazjum. To wielka frajda poznawać tajniki kuchni. Odmierzanie składników, mieszanie, siekanie, krojenie sprawia wiele radości, chociaż zdecydowanie więcej - konsumowanie gotowych ciastek, surówek, kanapek. Brawa dla naszych kucharzy!
 
 
  
 
W poszukiwaniu wartości - mądrość PDF Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy nasze wędrówki w poszukiwaniu wartości moralnych. Na warsztatach tematycznych 14 XI podsumowaliśmy zgromadzone przez uczniów informacje nt. mądrości. Na podstawie fragmentów filmu dokumentalnego pt. "Joanna" omawialiśmy potrzebę wymiany doświadczeń życiowych między pokoleniami. Podczas dyskusji zwrócono uwagę na różnorodność i dużą ilość źródeł wiedzy w dzisiejszych czasach i konieczność ich selekcji. Najcenniejszą zdaniem dzieci nauką jest dla nich wiedza przekazywana im bezpośrednio przez ludzi najbliższych, których darzą szacunkiem i zaufaniem (rodziców, dziadków, nauczycieli). Podsumowano także konkurs na plakat ilustrujący powiedzenia o mądrości. Wygrały klasy IV/V i VII. Gratulujemy!!!

   

   

 

 

 
Świętujemy odzyskanie niepodległości PDF Drukuj Email

Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas II i III gimnazjum przygotowali z tej okazji szkolną uroczystość pt. "Polska już wolna". Przedstawione utwory poetyckie i przepięknie odśpiewanie pieśni legionowe przeniosły słuchaczy w te pełne radości dni 1918 roku. Gorące brawa dla wspaniałych recytatorów, którzy doskonałą intonacją oddali nastrój tamtych dni.

   

 

 
Zwiedzamy i promujemy Łódź PDF Drukuj Email

06 listopada 2017 roku uczniowie klasy II gimnazjum wzięli udział w organizowanej przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana akcji typu flash mob. Było to spontaniczne spotkanie jak największej liczby osób przed dworcem Łódź Fabryczna. Ci, którzy przyszli, ustawili się w wielkie logo łódzkiego EXPO, co zostało uwiecznione na zdjęciach i filmie, który będzie wykorzystany podczas ostatniej prezentacji Łodzi przed głosowaniem w Paryżu. To już 15 listopada! Trzymamy kciuki za zwycięstwo naszego miasta. 

   

   

 
Z wizytą w zaprzyjaźnionej szkole zawodowej PDF Drukuj Email

20 października 2017 roku uczniowie klasy III gimnazjum uczestniczyli w bardzo ważnej dla ich starszych kolegów - absolwentów naszej szkoły uroczystości. Było to ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Specjalnych Zawodowych nr 2 w Łodzi. Atmosfera spotkania była bardzo uroczysta. Przedstawiciele klas I złożyli przyrzeczenie, że będą zdobywać wiedzę i umiejętności zawodowe najlepiej jak potrafią.

Po części oficjalnej była okazja do wymiany wrażeń i doświadczeń. Trzecioklasiści gimnazjalni przygotowują się już bowiem do wyboru przyszłego zawodu. Rozmowy z absolwentami na pewno w tym pomogą. Dziękujemy za zaproszenie.    

    

    

 
Koło Miłośników Łodzi na Rubinstein Piano Festiwal PDF Drukuj Email

Koło Miłośników Historii miasta Łodzi  wzięło udział w Rubinstein Piano Festival, który  odbywa się w naszym mieście w dniach 16-21 października 2017 roku. W jego ramach 18 października 2017r. w środę w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, ul. Wojska Polskiego 83 o 16.00 miało miejsce spotkanie z córkami Artura Rubinsteina, Ewą i Aliną, które opowiadały o Łodzi i swoim Ojcu.

Uroczyście otwarto wystawę "Artur Rubinstein rodzinnie". Fotografie przedstawiają życie rodziny Rubinsteinów. Zobaczyliśmy na niej zdjęcia Artura Rubinsteina z żoną, dziećmi, drzewo genealogiczne Rubinsteinów.

Uczestnicy spotkania obejrzeli także film dokumentalny pt. "Artur Rubinstein". Był on jednym z najbardziej utalentowanych pianistów XX wieku. Doprowadził do najwyższego kunsztu repertuar romantyków, a w szczególności Chopina. Dokument przedstawia najważniejsze chwile z życia Rubinsteina poprzez wywiady z dziećmi, przyjaciółmi i towarzyszami pianisty. Dzięki licznym materiałom archiwalnym można usłyszeć w filmie także jego samego.

  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Licencje

Powyższa strona, jak i każdy z jej elementów podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo autorskie. Korzystanie z artykułów, zdjęć oraz innych dokumentów publikowanych w serwisie bądź dokonywanie ich opracowań wymaga zgody wydawcy.

Stopka informacyjna

Licznik odwiedzin
Dzień:8
Miesiąc:356
Rok:6034
Ogółem:32369

Zasady korzystania

Dane i informacje zawarte w tym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wydawca - Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy lub nieaktualne informacje zawarte w serwisie.
sinc@interia
/* */

Używamy plików Cookies i podobnych technologii wyłącznie w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych w naszej polityce prywatności.

EU Cookie Directive Module Information