Zaloguj
     
Program "Przyjaciele Zippiego" PDF Drukuj Email

Program ma na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach z wykorzystaniem programu „Przyjaciele Zippiego”, uczniowie naszej szkoły uczą się:

 • jak określać własne uczucia i jak o nich rozmawiać;
 • jak mówić to co się chce powiedzieć;
 • jak słuchać uważnie;
 • jak prosić o pomoc;
 • jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie;
 • jak radzić sobie z samotnością i odrzuceniem;
 • jak mówić „przepraszam”;
 • jak radzić sobie z prześladowaniem;
 • jak rozwiązywać konflikty;
 • jak radzić sobie ze stratą i zmianą, między innymi ze śmiercią;
 • jak adoptować się do nowych sytuacji;
 • jak pomagać innym.

Podczas zajęć pojawia się wiele okazji do zabawy, ćwiczeń i rozmów  o ważnych na tym etapie życia sprawach, o przyjaźni, o zmianach jakie zachodzą w nas i wokół nas, sukcesach i porażkach oraz sposobach radzenia sobie z trudnościami. Dzieci dowiadują się, że potrafią znaleźć rozwiązanie, że warto i można prosić o pomoc, a także uczą się okazywać pomoc innym.

 

Licencje

Powyższa strona, jak i każdy z jej elementów podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo autorskie. Korzystanie z artykułów, zdjęć oraz innych dokumentów publikowanych w serwisie bądź dokonywanie ich opracowań wymaga zgody wydawcy.

Stopka informacyjna

Licznik odwiedzin
Dzień:1
Miesiąc:131
Rok:1575
Ogółem:48787

Zasady korzystania

Dane i informacje zawarte w tym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wydawca - Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy lub nieaktualne informacje zawarte w serwisie.
sinc@interia
/* */

Używamy plików Cookies i podobnych technologii wyłącznie w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych w naszej polityce prywatności.

EU Cookie Directive Module Information