Zaloguj
     
Program Książki Naszych Marzeń PDF Drukuj Email

Nasza szkoła uczestniczy w rządowym programie „Książki Naszych Marzeń”

Szkoła otrzymała dofinansowanie do zakupu książek do biblioteki, dzięki któremu zakupiono 100 pozycji za kwotę 1250 zł. Tytuły zakupionych książek konsultowano z zaprzyjaźnioną biblioteką publiczną, uczniami i nauczycielami. Wśród zakupionych książek znalazły się lektury szkolne, literatura beletrystyczna dla dzieci i młodzieży, książki popularno-naukowe,głównie wydawnictwa bogato ilustrowane dostosowane do możliwości percepcyjnych i zainteresowań uczniów.

Biblioteka współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczna Łódź Śródmieście, Filią Nr 2 dla Dorosłych, ul. Sienkiewicza 67, Filią Nr 8 dla Dorosłych, ul. Ogrodowa 24 oraz Biblioteką Publiczną Miejską im. J. Lorentowicza w Pabianicach, ul. Św. Jana 10. Uczniowie uczestniczą w lekcjach bibliotecznych, spotkaniach, konkursach plastycznych.

W szkole odbywają się spotkania z uczniami klas młodszych pod hasłem „Bajkowe Piątki” na których dzieci słuchają głośnego czytania oraz biorą udział w grach i zabawach czytelniczych. Organizowane są też Lekcje w bibliotece dla uczniów starszych. Ponadto w bibliotece działa koło czytelnicze, które spotyka się każdego tygodnia we wtorek na zajęciach z elementami biblioterapii.

W bibliotece można podziwiać prace uczniów, którzy uczestniczyli w konkursie plastycznym „Postaci z bajek”. Trwa również projekt edukacyjno-wychowawczy „Warszawa – nasza stolica”, w którym uczestniczą wszyscy uczniowie naszej szkoły. W ramach projektu uczniowie przygotowują plakaty, prace plastyczne, prezentacje multimedialne. Finał projektu odbędzie się w Domu Literatury w Łodzi, będzie mu towarzyszyło otwarcie wystawy plakatu i Przegląd Piosenki o Warszawie. Planowana jest również wycieczka autokarowa do stolicy.

O udziale szkoły w Programie rządowym „Książki naszych marzeń” zostali poinformowani rodzice uczniów w czasie zebrań z rodzicami. Program, jako element Ogólnopolskiego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa będzie tez promowany w środowisku lokalnym podczas Pikniku Rodzinnego w naszej szkole, który odbędzie się 4 czerwca 2016 roku.

 

Licencje

Powyższa strona, jak i każdy z jej elementów podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo autorskie. Korzystanie z artykułów, zdjęć oraz innych dokumentów publikowanych w serwisie bądź dokonywanie ich opracowań wymaga zgody wydawcy.

Stopka informacyjna

Licznik odwiedzin
Dzień:2
Miesiąc:132
Rok:1576
Ogółem:48788

Zasady korzystania

Dane i informacje zawarte w tym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wydawca - Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy lub nieaktualne informacje zawarte w serwisie.
sinc@interia
/* */

Używamy plików Cookies i podobnych technologii wyłącznie w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych w naszej polityce prywatności.

EU Cookie Directive Module Information