Zaloguj
     
Przytulny Zakątek PDF Drukuj Email

Uczen

Projekt „PRZYTULNY ZAKĄTEK” W roku szkolnym 2014/15 realizowany jest projekt "Przytulny zakątek". Dzięki środkom pozyskanym w ramach akcji charytatywnej Telewizji Polskiej S.A. pod hasłem: „Reklama Dzieciom” szkoła pozyskała fundusze nowy sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny, który znajduje się w odnowionym gabinecie psychologa i logopedy. „PRZYTULNY ZAKĄTEK”, to miejsce, w którym stwarzamy uczniom przyjazne warunki do rozwijania samodzielności, podejmowania odpowiedzialności za siebie i najbliższe otoczenie.
Głównym celem zajęć ze specjalistami jest:

  • wykształcenie umiejętności komunikowania się z rówieśnikami i otoczeniem w sposób werbalny lub pozawerbalny;
  • korygowanie złych nawyków artykulacyjnych, oddechowych oraz wad wymowy;
  • usprawnianie aparatu artykulacyjnego, fonacyjnego i oddechowego;
  • pogłębianie związku między działaniem a mową; 
  • zaktywizowanie psychiki dziecka do rozwoju, uczenia się, pokonywania trudności i zdobywania nowych kompetencji;

Zakupione w ramach projektu pomoce podnoszą atrakcyjność zajęć oraz skuteczność oddziaływań logopedy i psychologa.
Zajęcia odbywają się indywidualnie oraz w małych grupach i ukierunkowane są na wspieranie uczniów w uzyskaniu przez nich pełnej autonomii w dorosłym życiu.

Przytulny Zakątek Przytulny Zakątek Przytulny Zakątek Przytulny Zakątek Przytulny Zakątek
 

 

Licencje

Powyższa strona, jak i każdy z jej elementów podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo autorskie. Korzystanie z artykułów, zdjęć oraz innych dokumentów publikowanych w serwisie bądź dokonywanie ich opracowań wymaga zgody wydawcy.

Stopka informacyjna

Licznik odwiedzin
Dzień:2
Miesiąc:132
Rok:1576
Ogółem:48788

Zasady korzystania

Dane i informacje zawarte w tym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wydawca - Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy lub nieaktualne informacje zawarte w serwisie.
sinc@interia
/* */

Używamy plików Cookies i podobnych technologii wyłącznie w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych w naszej polityce prywatności.

EU Cookie Directive Module Information