Zaloguj
     
Ćwiczyć każdy może PDF Drukuj Email

Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w roku szkolnym 2013/2014 uczestniczy w akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji „Ćwiczyć każdy może”,  w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Projekt ten skierowany jest do dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli oraz uczniów.

W ramach podejmowanych działań na rzecz Roku Szkoły w Ruchu MEN chce zwrócić uwagę między innymi na:

  • uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;
  • konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;
  • związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;
  • uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;
  • podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

W naszej szkole w akcji „Ćwiczyć każdy może” udział biorą uczniowie szkoły podstawowej nr 176 i gimnazjum nr 60. Działania są realizowane w następujących obszarach:

Obszar nr 1

Zajęcia edukacyjne - zajęcia wychowania fizycznego organizowane w ramach podstawy programowej mają celową i atrakcyjna formę poprzez różnorodność oddziaływań. W tym obszarze zrealizowano zajęcia z piłki siatkowej - klasy 1-3 gimnazjum, zajęcia z koszykówki- klasy 4-6 szkoły podstawowej, gry i zabawy ruchowe - klasy 1-3 szkoły podstawowej

Obszar nr 2

Alternatywne formy wychowania fizycznego realizowane były poprzez koło sportowe, którego założeniem jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie zainteresowań nowymi dyscyplinami sportowymi, aktywne spędzanie wolnego czasu.

Obszar nr 3

Edukacja zdrowotna - realizowano poprzez projekty : "Owoce w w szkole" oraz "Kampania promocji zdrowego stylu życia - W zdrowym ciele zdrowy duch!"

Obszar nr 5

Pozalekcyjne zajęcia sportowe realizowano poprzez uczestnictwo naszych uczniów w zawodach i imprezach sportowych organizowanych przez Zespoły Szkół na terenie województwa łódzkiego. Mistrzostwa Łodzi w Koszykówce Szkół Gimnazjalnych (zajęliśmy 4 miejsce) - organizatorem była nasza szkoła ZSS nr 6 w Łodzi. Dwa Ognie Usportowione (zajęliśmy I miejsce) - organizator - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 4 w Łodzi dla dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących. Baw się na Wesoło!, organizator - Zespół Szkół Specjalnych nr 5. Mistrzostwa w tenisie stołowym (zajęliśmy II miejsce), organizator - Zespół Szkół Specjalnych nr 5.

Obszar nr 6

Zajęcia zorganizowane Nasza szkoła zorganizowała warsztaty na temat bezpieczeństwa we współpracy z Policją.

Obszar nr 7

Zajęcia niezorganizowane - realizowano poprzez indywidualne wsparcie nauczycieli w celu zachęcania uczniów do podejmowania aktywności fizycznej, odkrywania pasji i zainteresowań. Nasi uczniowie uczęszczają do klubów sportowych m.in. "Plantuś", "Triumphator" Obszar nr 8 Aktywność w gronie rodziny - zaplanowane na maj 2014 "Rodzinny Dzień Sportu"

cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc cwiczyc

Linki do strony internetowej:

http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/

 

 

Licencje

Powyższa strona, jak i każdy z jej elementów podlegają ochronie przewidzianej przez polskie oraz międzynarodowe prawo autorskie. Korzystanie z artykułów, zdjęć oraz innych dokumentów publikowanych w serwisie bądź dokonywanie ich opracowań wymaga zgody wydawcy.

Stopka informacyjna

Licznik odwiedzin
Dzień:2
Miesiąc:132
Rok:1576
Ogółem:48788

Zasady korzystania

Dane i informacje zawarte w tym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wydawca - Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Łodzi nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędy lub nieaktualne informacje zawarte w serwisie.
sinc@interia
/* */

Używamy plików Cookies i podobnych technologii wyłącznie w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji jest dostępnych w naszej polityce prywatności.

EU Cookie Directive Module Information